Bu Yaz Kişiliğine Göre Nasıl Makyaj Biçimlerini Tercih Etmelisin?

Kadınların vazgeçilmez rutini haline gelen makyaj, kişiliğe veya karaktere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu durum çoğu zaman trendlere veya ruh halimize göre değişse bile kendimize belirlediğiniz kılıflardan çıkmamız biraz zor olabiliyor. İnsanların kişilikleri doğuştan gelen özellikleri olduğundan makyajda da belli kriterleri kendinize göre belirlediğinizi umuyoruz. Henüz yeni yeni makyaj yapmaya başlıyor ve kişiliğinizi ortaya çıkaracak makyaj stilleri keşfetmek istiyorsanız içeriğimizin okumaya devam edebilirsiniz.

santamariajewels.com

Dışa dönük ve özgüven sahibi kadınlar

Onlara göre makyajda sınır kavramı yoktur! Bu demek olmuyor ki daima abartılı makyaj yaparlar! Özgüven sahibi kadınlar aynı zamanda kendiyle barışık kadınlardır. Her zaman yeni şeyleri denemeyi özgün ve yaratıcı olmayı severler. Bazen onları kıpkırmızı rujlar ve abartılı bir makyajla bazen de yüzlerinde gram makyaj olmadan görebiliriz. Bizler ise özgüven sahibi kadınlar için bu yaz sezonun en trend makyaj uygulamaları olan parlak göz farlarını öneriyoruz.

İçe dönük sessiz kadınlar

Sessiz olduklarına bakmayın aslında onlar için, nerede ne söyleyeceklerini bilen boş muhabbetleri katılmayan ve gerektiği yerde konuşan kişiler de diyebiliriz. Makyaj konusuna geldiğimizde ise: geçmiş sezonun makyaj trendleri olan nude tonların modası onlar için hiç geçmeyeceğe benziyor. Tek renk farlar dolgun ve düzgün çizilmiş kaşlar ve en önemlisi kalemle belirginleştirilmiş dudak çevreleri için nude tonlardaki rujları bu yaz da onlarda sıklıkla göreceğiz.

Duygusal kadınlar

Her kadında görmeye alışık olduğumuz bir kişilik şeklidir. Ama bazı kadınlarda biraz fazla duygusallıktan bahsedebiliriz. Zira duygusal hallerini makyajlarında bile belli ediyorlar. Genellikle duygularıyla hareket eden kadınların makyaj seçimleri ruh haline bağlı olarak değişiyor. Bu sezonun trendlerinde ise: lip gloss rujların renklerine göre kadınların duygu değişimlerini anlayabiliriz. Duygusal kadınlar dikkat çekici olmayı severler. O yüzden bizler daima yüzlerindeki parıltının eksik olmaması açısından onlara highlighter kullanmalarını öneriyoruz.

Duyusal, gerçekçi düşünen kadınlar

Somut düşünen ve daima tecrübelerine güvenen kadınları bu gruba dâhil edebiliyoruz. Makyaj konusunda ise yeni şeyler denemek yerine daha önceden karar verdiği malzemelerden şaşmayarak devam ederler. Trendlerle araları pekiyi değildir. İnce kuyruklu eyeliner ve ten renklerine göre pembe veya kırmızı alt tonlu rujlar işlerini görüyor diyebiliriz.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek