Burçlara göre takı seçimi

Kendimize özel takı seçerken ya da birine takı hediye etmek isterken çoğu zaman zorlanır ve kararsız kalırız. Çevremizdeki insanlara danışır, onlardan fikir almak isteriz. Ancak takı seçimi yaparken bizlere yardımcı olacak bir başka unsur da burçlardır. Burç özelliklerini göz önüne alarak takı seçimini kolaylaştırabilirsiniz. Peki, burçlar hangi taşları ve takıları tercih ediyor? Sizler için derledik.

 

santamariajewels.com

Koç Burcu

Koç burcu olan insanlar hiperaktif yapısı ve zengin mimikleriyle tanınır. Dolayısıyla koçlara yönelik takı seçimi yapılırken esnek, hareketi kısıtlamayan ve vücudu rahatsız etmeyen türde takılar seçilmelidir. Hematit, akik veya ametist taşlı takılar koçlar için oldukça idealdir. Bunun dışında ince zincirli ve zarif bileklikler de tercih edilebilir.

Boğa Burcu

Kararlı, sadık, güçlü ve gösterişi seven boğalar için takılarda da kurallar değişmiyor. Boğaların en fazla tercih ettiği takı ise kolye olarak öne çıkıyor. Zümrüt, yeşil akik ve turkuaz taşlardan birisine sahip gösterişli kolyeler boğa burcu olan insanların olmazsa olmazlarındandır.

İkizler Burcu

Geldik en kararsız burca. Her alanda olduğu gibi takılarında da farklılık arayan ikizler burcu mensupları tasarım açısından farklılaşmış takılardan yana tercihlerini kullanıyor. Ayrıca ikizler, safir ve inci taşlı takılara çok fazla ilgi gösteriyor.

Yengeç Burcu

Yengeçler duygusal ve naif yapısıyla ön plana çıkıyor. Sade, düz tasarımlı ve her kıyafete uyabilecek takılar yengeç burcu mensuplarının ilk tercihi. Takılarda maddiyattan çok maneviyata değer veren yengeçler inci taşlı takılara fazlasıyla düşkün.

Aslan Burcu

Aslanlar lider ruhlarının yanı sıra fark edilmeyi ve gösterişi de severler. Dolayısıyla her takı ile mutlu olmazlar. Elmas ve yakut taşlarına düşkün olan aslalar, küçük ve sade takılardan ziyade büyük ve gösterişli takılardan yana tercihlerini kullanırlar.

Başak Burcu

Titiz, mükemmeliyetçi ve derli toplu olarak tanınan başalar, tüm bu özelliklerini takı seçimlerine de yansıtırlar. Yeşim ve kalsedon taşlı ürünlere merak duyan başaklar, karmaşık tasarıma sahip olan tasarımlardan uzak dururlar. Onlar için en gözde takılar ise minimal takılardır.

Terazi Burcu

Gelişmiş estetik zevkleri ve eğlenceli yapısıyla ortaya çıkan teraziler, aynı zamanda çağı takip ederler ve yenilikçidirler. Topaz veya akuamarin taşlarına ilgi gösteren terazi burcu mensupları için en uygun seçim ise trend takılardır.

Akrep Burcu

Akrepler kendilerini olduğu gibi göstermekten kaçınırlar. Dolayısıyla iç dünyaları ile dış görünüşleri birbirlerinden oldukça farklıdır. Tercihlerini daha düz hatlı takılara yönelik kullanan akrepler, siyah obsidyen ve mercana meraklıdır. Öte yandan kişiselleştirilebilir tasarımlar akrep burcu mensuplarının çok fazla ilgi odağındadır.

Yay Burcu

Neşeli, pozitif, duygusal ve bir o kadar da gergin olan yaylar için takı seçimi oldukça kolaydır. Yaylar hava burcu oldukları için mavi tonları içeren sodalit, lapis lazuli ve turkuaz gibi taşlar onlar için uygundur. Yaylar trend ve genç tasarıma sahip takıları tercih ederler.

Oğlak Burcu

Çalışkan ve sadık yapılarıyla ön plana çıkan başaklar, takı seçimi yaparken de bu özelliklerini korurlar. Dayanıklı ve klasik takılardan yana tercihlerini kullanan başak burcu mensupları safir ile beyaz altına da büyük ilgi gösterirler.

Kova Burcu

Açık fikirli, cesur ve yenilikçi yapıları ile dikkat çeken kovalar farklı kullanım imkânları sunan, zekice tasarlanmış ürünlerden oldukça hoşlanırlar. Her türlü takıyı deneyebilen kovaların taşları ise safir ve ay taşıdır.

Balık Burcu

Sessiz, zarif ve kırılgan olan balıklar, takı seçimindeki ilk tercihlerini bilekliklerden yana kullanırlar. Ametist veya inci taşlı halhallar balık burçlarını en fazla mutlu eden takıdır.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek