Çareler Çaresi Badem Yağı

Özellikle saç, kaş ve kirpik sağlığına fazlasıyla yararı olan badem yağı, cilt sağlığında da önemli rol oynuyor. Bu bağlamda üretilip kullanıma sunulan badem yağı, tatlı badem yağıdır. Bilinçsizce yapılan bir alışverişle yanlış sonuçlara neden olunabilir. Acı badem, tüketilmesi pek tercih edilen bir besin değildir. Uygulandığı bölgede yanmalar ve kızarıklıklar meydana gelebiliyor, dolayısıyla kullanımı da önerilmiyor. Yenilebilir bademlerden elde edilen tatlı yağ ise kullanıma uygun, soğuk sıkma yöntemiyle üretilip tüketicilere sunuluyor.

Gelelim şimdi tatlı badem yağının bin bir çeşit faydalarına;

Özellikle üzerinde durulan sorunlardan biri saç, kaş ve kirpik dökülmeleri… Badem yağı bu konuda muhteşem bir çözüm yolu. İçinde bulunan vitaminler sayesinde kıl köklerinin güçlenmesini sağlayan badem yağı, daha sağlıklı ve daha parlak kaş, kirpik ve saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

santamariajewels.com

Yine içerisinde bulunan vitaminler ve yağ asidi sayesinde cildin nemlenmesini, oluşan tahrişlerin onarılmasını, cilt döküntülerinin ve çatlaklarının hızla geçmesini sağlıyor.

Cildi nemlendirmesiyle yeni doğmuş bir bebek pürüzsüzlüğü oluşturan tatlı badem yağı, dudaklar üzerinde de düzenli kullanıldığı takdirde çatlakları ve yaraları yok edici etkiye sahip.

Öncelikle birçok kadının ve yer yer de erkeklerin sorunlarından birisi de gözaltı morlukları…
Kendi özünün ve vitaminlerin etkisiyle yumuşatıcı etkiye sahip olan bu yağ, gözaltı morluklarına ve göz çevresi kırışıklıklarına çok iyi geliyor. Tabii kullanırken gözlerinizle temasına dikkat edin.

Ağız yoluyla tüketildiğindeyse tansiyona, kolesterole, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, sindirim ve boşaltım sistemlerinizin de sağlıklı çalışmasına etki ediyor.

Bir bitki nelere kadir… Siz, siz olun, bademden vazgeçmeyin.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek