Erkek Gümüş Yüzük
Takılar sadece kadınlara mı hitap eder? Erkekler aksesuar kullanmaz mı? Tabii ki kullanır. Özellikle de ülkemizde konu “erkek gümüş yüzük”ise. Hem de kendilerine ait hoş bir tarz oluşturarak. İşte bu yazımızda erkeklerin aksesuar kullanmasının onlara neler kattığını, ne anlam ifade ettiğini anlatmaya çalışacağız.
Bir Takı Olarak Erkek Gümüş Yüzük
Günümüzde takıların sadece kadınların ilgi odağı olmadığını, erkeklerin de fazlasıyla takı kullandığını biliyoruz. Özellikle erkekler için gümüş yüzükler popülaritesini günden güne arttırmakta. Bugünlerde erkeklerde aksesuar dediğimiz zaman gümüş yüzük ve saat öne çıkıyor.
Özellikle kendi coğrafyamızda çoğu erkeğin dini nedenler ve kültür dolasıyla gümüş yüzük taktığı bilinse de bunun yanında gümüşün insana kattığı ağırlık ve cazibe de kullanılması için ayrı sebeptir.
Görülen talepler dolayısıyla erkek gümüş yüzükler artık sıradanlıktan çıkmış ve bin bir çeşit taşla bezenmeye başlanmıştır. Gerek inanç gerekse kültürel sembollerin bulunduğu gümüş yüzüklerse yarattığı şıklıktan ziyade bir anlam verir ve hissettirir insana. Elbette bu anlam ortamı paylaşan herkese sirayet eder.
Erkek Gümüş Yüzük Çeşitleri
Anlattıklarımızın yanı sıra kehribar, akik, zirkon, sedef, oniks gibi kendine has anlamı ve etkisi olan pek çok taşla tasarlanır ve insanların beğenisine sunulur erkek gümüş yüzükler.
Bu taşların genel olarak insanı stres ve gerginlikten uzaklaştırdığına, insana güç ve cesaret verdiğine ve şans getirdiğine inanılır.
Yüzüklere ve hatta gümüş yüzüklere düşkünlüğü olan pek çok sanatçı ya da devlet insanı olmuştur tarihte. Akla gelen ilk isim ise Barış Manço’dur elbette. Ellerinde bin bir çeşit yüzükle hatırlarız hep Barış Manço’yu. Sanat tarihimizde Barış Manço’yu gümüş yüzüklerden ayırmak neredeyse imkansızdır desek abartmış olmayız.
Ünlü sanatçıların başlattığı bu akımdan sonra şimdilerde de onlar gibi gümüş yüzüğe ilgisi olan hatta koleksiyon bile yapan erkekler mevcuttur. Erkekler için son dönemde gümüş yüzük, saat, kol düğmesi ve tesbih koleksiyon aksesuarlarına dönüşmüş durumda.
Birbirinden farklı ve güzel tasarımlarla karşımıza çıkan erkek gümüş yüzükler, eşsiz bir hediye seçimi olabilir. Sizlerde sitemizdeki binlerce çeşit erkek gümüş yüzük modellerinden birini kendiniz için veya hediye olarak seçebilirsiniz. Santa Maria Jewels sitesinden istediğiniz ürünü seçebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.