Kadın Ve Erkek İçin Bir Sembol Olarak Yüzük

Temel olarak kadınlar için ve erkekler için ayrı ayrı kullanımı klasik olacak şekilde yüzük, en sık kullanılan takı ürünleri arasında yer almaktadır. Gündelik hayatta farklı giyim kombinleri veya aksesuarlar ile uyum sağlayacak şekilde kullanılabilecek bu takı, bazen ise özellikle sembolik bir anlam ifade etmektedir. Çünkü özellikle söz, nişan ve nikah sonrasında alyans ya da tek taş gibi ürünler belirli bir sembolik anlama sahiptir.

santamariajewels.com

Örnek olarak bir kadın ve erkek arasında gerçekleştirilecek söz merasimi sırasında çiftin birbirine benzer şekilde kullanılacağı bir çift yüzük ihtiyacı olacaktır. Genellikle kadınlar tarafından kullanılacak bu takılarda tektaş veya beştaş olarak adlandırılan ürünler tercih edilirken, erkekler için seçilen ürünlerde daha sade tasarımlar tercih edilir.

Söz merasimi için seçilen tektaş yüzükler ve klasik erkek söz yüzüğü sonrasında ise nişan ve sonrasında nikah merasimi ile birlikte artık sürekli olarak takılacak takılar için de alyans adı verilen ürünler tercih edilir. Birçok kişi alyans seçimlerinde sarı altın yani gerçek altın ürünleri tercih ederken, günümüzde çelik, gümüş veya abanoz gibi madenler ile üretilmiş ürünler de ön plana çıkmayı başlanmaktadır.

Klasik şekilde sembolik bir anlama sahip olarak seçilen yüzük ürünleri dışında da hediye için tercih edilebilecek ürünler de yer almaktadır. Bu konuda renk açısında siyah, sarı, gri, gümüş grisi, beyaz veya bakır rengi gibi farklı ürünler tercih edilebilir. Ürünlerde yapılan işlemelerde zirkon taşı kullanımı, swarovski, yakut, zümrüt veya granit gibi taş tercihleri yapılabilir.

Genellikle taşlı bir şekilde üretilmiş yüzükler daha çok abiye giyim ürünleri ile birlikte ve daha şık davet giyimleri ile birlikte tam bir uyum oluşturabilir. Erkeklerde ise daha çok sade, tek renk veya işlemeli ürün modelleri bulunmaktadır. Örneğin, alev efekti, pençe, elif-vav modelleri veya aslan başı gibi modeller yüzük üzerinde bir tasarım oluşturabilir.

 

Bizi Instagramda Takip Edin

Instagram

Instagram has returned invalid data. [/section]
WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek