Kışın seyahat etmenin püf noktaları

Soğuk havaların gezgin ruhunuza engel olmasına izin vermeyin. Bazı yerler esen rüzgarın ve yağan karın yarattığı manzara ile daha bir güzel oluyor. İster otobüsle ister uçakla seyahat edin, soğuk ve zorlu koşullar daima ihtimal dahilinde olacaktır. Bu yüzden seyahat ederken size vereceğimiz birkaç tavsiye olacak!

santamariajewels.com

Bagaj ücretine dikkat!

Tatil yapacağınız yere havayolu ile ulaşmak istiyorsanız ve kendi kayak ekipmanlarınız varsa yüksek miktarda bagaj ücreti ödeyebilirsiniz. Havayolu tercihinizi belirlemeden önce bagaj ücreti almayan ya da daha uygun fiyatlarda taşıma yapan firmaları araştırın.

İyi dinlenin

Eğer aracınızla kış seyahatine gideceğiniz lokasyona seyahat edecekseniz iyice dinlenin. Sürücü sürüş esnasında iyi dinlenmiş ve çevresinin tamamen farkında olmalıdırlar.

Yedeklerini bulundurun

Eldiven, atkı ve bere takımınızı en az bir yedeği ile yanınızda bulundurun. Kalın kıyafetlerinizi, boğazlı kazaklarınızı, kayak pantolonunuzu unutmayın. Kalın hatta tercihen örgü çorapları da yanınıza alın, bu çoraplar ayaklarınızın aşırı soğuğa karşı korunmasını sağlayacaktır.

Kış lastiğini ihmal etmeyin

Havalar soğuduğu andan itibaren lastikler kış lastikleri ile değiştirilmelidir. Bilinenin aksine kış lastiği aslında sadece kar yağdığında takılan bir lastik değildir. Ayrıca kayak merkezine özel aracınızla ulaşacaksanız aracınızda zincir takımı bulundurun. Yolda kalma ihtimaline karşın ise arabaya zincir, çeki halatı, kum ya da paspas, kürek, şarj kablosu, reflektör ve varsa yedek akü mutlaka koyun.

Sağlık malzemelerini eksik etmeyin

Ağrı kesiciler, yara bantları, tentürdiyotlar gibi sağlık malzemeleri ile düzenli kullandığınız ilaçlar, herhangi olası bir rahatsızlık ve yaralanma durumunda yardımınıza koşacaklardır. Bunları hiç bir zaman eksik etmeyin.

Yanınızda nakit para bulundurun

Günümüzde her yerde kart geçiyor. Ancak kış şartlarında ve özellikle yolda nelerle karşılaşacağınızı bilmeniz imkansız. Bu nedenle kesinlikle yanınızda sizi bir iki gün idare edebilecek miktarda nakit para bulundurun.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek