STARLARA ÖZEL DOĞAL TAŞLAR VE TAKILAR

Milyonların sevgilisi, sahnelerin yıldızı müzik ve pop starları ve vazgeçemedikleri doğal taşlar ve takılar… Kimi bunlar olmadan sahneye çıkmıyor. Kimi hayatının ayrılmaz bir parçası yapmış. Kimi takılarını kendi tasarlıyor. Kimi de bu işi ticarete dökmüş bile!  İşte herkesin giyimlerine ve aksesuarlarına hayran kaldığı pop yıldızlarının ve ünlülerin kullandıkları taşlar ve takılar:

santamariajewels.com

Doğu batı senteziyle Barış Manço

Onu kim sevmezdi ki… Çok az sanatçıya nasip olan hayran kitlesi konserlerini hınca hınç doldururdu. Anadolu’da 7’den 77’ye onu ve şarkılarını sevmeyen yoktu. Adam Olacak Çocuk ile çocukların kalbini fethetti. Japonya’da verdiği konserlerle Japonların sevgilisi oldu. 70’li yıllarda kimsenin alışık olmadığı bir tarzda uzun uzun saçlarıyla, garip kıyafet ve aksesuarlarıyla karşımıza çıktı. O kadar candan ve samimiydi ki kimse bunları yadırgamadı. Dünyadan aldığı ezgileri Anadolu türkülerin ezgileriyle kaynaştırdığı gibi Amerikan züppelerinin kıyafetlerini yerli motiflerle Anadolu insanına sevdirdi. Her konserde farklı farklı on parmağına takındığı akik, kehribar, turkuaz, yeşim taşlı ve motifli gümüşten ve altından yapılmış yüzükler… Yine aynı şekilde boyunu taktığı kolyeler… Kolundaki bileklikler ve belindeki kemerler.. Her şeyinle listenin başında yer almayı hak ediyorsun Barış. Seni çok özledik ve özlemle anıyoruz.

Minik serçenin son mahareti

Ölümsüz şarkıların yorumcusu Sezen Aksu kafasına koydu mi elinden hiçbir şey kaçmaz. Son zamanlarda ise kafasına takı tasarımcılığı takmış, Bunun için gitmiş takı tasarımcılığı bile okumuş. Ve yılların tasarımcılarına bile taş çıkartmış. Dedik ya elinden hiçbir şey kaçmaz. Bu takıların tanıtımını Hülya Avşar yaptı. Jürisi olduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasında takındığı el şekilli Sezen Aksu tasarımlı kolyesiyle dikkat çekti. Bu takılar tamamen altından yapılmış, Sezen Aksu’nun şarkı sözlerini içeren dudak motifli yüzükler ve Sezen Aksu’nun bazı özelliklerini yansıtan kolye ve küpeler gibi tasarımlardan oluşan parçalardan oluşuyor.

Dünya yıldızından çarpıcı tasarımlar

Dünyaca ünlü yıldız Beyonce elmas ve zümrüt tasarımlı mücevherlere düşkünlüğü ile biliniyor. Mücevher koleksiyonu birkaç milyon doları aşmış durumda. Bu koleksiyon gösterişli taçlar, göz kamaştıran kolyeler, özel günler için yapılmış yüzükler ve diğer nadide mücevherlerden oluşuyor. Tasarımı tamamen kendisi yapıyor ve bu tasarıma göre takılarının yapılmasını istiyor. Kendi tasarladığı dört dövmeli düğün yüzüğü gerçekten etkileyici. Her özel olaya özgü tasarlanmış birbirine uyumlu mücevherleriyle dikkat çekiyor.

Murat Boz’un ilginç yüzükleri çok beğeniliyor

Murat Boz aslında sade giyinmeyi seviyor ve aksesuar kullanmıyor. Fakat yakışıklı starın takındığı Çağrı Kazancı tarafından tasarlanan kuru kafa yüzüğü günlerce yok sattı. Erkekler takı takmaz önyargısını yıkmış görünüyor. Murat Boz’un kullandığı her tür tasarımlı yüzük ya da bileklik binlerce erkek tarafından beğeniliyor ve kullanılıyor.

Hande Yener’in doğal taş tutkusu

Hande Yener yıllardır sıra dışı kıyafetler ve tasarımlarla tabuları yıkıyor. Özel hayatında ise olumlu etkilerine inandığı için doğal taşlara merakıyla biliniyor. En son İvana Sert yıldız şarkıcıya başarılı olması ve kötülüklerden koruması dileğiyle akik taşı hediye etmişti.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek