Terazi Burcu Doğal Taşları Nelerdir?

23 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında doğan burçta terazi burcu doğal taşları açısından özellikle burcun sembolünü oluşturan taş, pembe kuvars taşıdır. Türkiye’de bir miktar çıkarılan bu taş, aşkı temsil eder ve kalbin taşı olarak bilinir. Bilhassa ametist ile birlikte kullanıldığında daha yüksek ekşi gösterir.

Pembe kuvars taşı gül kuvars olarak da adlandırılır. Yüksek şifa gücüne sahip olarak kalbe ve ağrılara iyi gelir. Yaşama sevincinin artması için katkı sağlayan pembe kuvars, kendine güven sağlamak için ve kıskançlıktan uzak durabilmek için kalp çakrası üzerinde etki oluşturur.

Venüs grubunda bulunan terazi burcu, neşeli ve adil yapısı ile birlikte aksesuarlarında özellikle doğal taşları tercih eder. Bu noktada terazi burcu doğal taşları arasında nefrit yani yeşim taşı da yer alır. Bu taş fiziksel olarak temizleyici ve vücutta arındırıcı bir özellik ile birlikte göz sağlığını korur. Psikolojik sıkıntılara iyi gelir, duygusal iniş çıkışlarda dengeleyici ve iyileştirici bir etki oluşturur.

Sağlıklı Terazi Burcu Doğal Taşları

Diğer bir doğal taş ise topaz taşıdır. Bedenen ve ruhen dinlenmeye katkı sağlayan bu taş; cesareti arttırır, neşe katar ve çakralar üzerinde etki sağlar. Turmalin taşı şifalı bir taş olarak özellikle hormonal sisteme katkı sağlar ve kişiye sakinlik gücü verir. Akuamarin taşı sağlık bakımından özellikle boğaz ağrıları, bronşit ve guatr üzerinde faydaları bulunmak ile birlikte şans ve bereket getirir.

Malakit taşı arındırıcı yapısı ile birlikte ağrılara karşı iyi gelirken, kalbe güç katar. Malakit terazi burcu doğal taşları arasında sakinleştirici özelliği ile birlikte sorunlu tansiyonu dengeler ve uyku dengesizliğine çözüm oluşturur. Terazi burcunda suçluluk ve kaygı duygularına karşı fayda sağlar.

Terazi Burcu Doğal Taşları İçin Aksesuar Malzemeleri

Son olarak lapis taşı, terazi burcu için seçilebilir. İskelet ve kemik sistemine güç vermekle birlikte iletişim açısından katkı sağlar, yetenekleri geliştirir, küçük çocuklarda korkuları uzaklaştırırken, konsantrasyon oluşturur. Ayrıca yine aksesuarlarda havlit, peridot, rutil, kuvars, ceyt, firuze, krizopras, pirit, unakit ve çeroit tercih edebilir.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek