Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Doğum tarihleri 22 Haziran – 23 Temmuz arasına denk gelen yengeç burçları su grubuna dâhildirler. Özellikle duygusal olmaları ve aile kavramına verdikleri önemle bilinir yengeçler.

Bu iki özellik söylendiğinde yengeçlerin sembolleri gelir hemen akla. Sırtlarında taşıdıkları ev, elde tutmayı ve korumayı temsil eder. Taşıyan, besleyen, büyüten, olgunlaştıran annenin sembolüdür diyebiliriz. Yengecin kıskaçları ise çevreden gelebilecek zararlara karşı korunmayı ve korumayı temsil eder. Dış kabuklarının sertliği ile kendilerini koruyabilirler ancak içlerindeki hassas yapıyla klasik yengeç özelliklerini gösterirler.

santamariajewels.com

Bu hassas yapıları dolayısıyla sevgiye ve güvene çok önem verir yengeçler. Onlar için bu hayatta huzur önemlidir. Bu yüzden de hem genel insan ilişkilerinde hem de duygusal ilişkilerinde hep güven ararlar. Güven, sevgi ve huzur aramaları bazen onları kıskançlığa itebilir.

Kırılgan yapıları yüzünden karşı taraf anlamadan, alınıp içerleyebilirler. Bu özellik onların zaman zaman içlerine kapanmasına neden olabilir. Dışarıdan anlaşılmasa da onların içinde kim bilir ne fırtınalar kopuyordur. Durumlar karşısındaki hassasiyetlerini karşı taraftan da aynı şekilde beklerler.

Sorumluluk duyguları gelişmiş olan yengeçler ayrıntılara önem verir ve mükemmeli isterler.

Yaşadıkları yere sahip çıkarlar, korurlar. Bu nedenle biraz olsun gelenekçi oldukları söylenebilir. Bunu aileye, sevgiye ve güvene önem vermelerine bağlayabiliriz.

Yemek yapma yetenekleriyle bilinen yengeçlerin el lezzetleri de asla hafife alınmamalıdır.

Yönetici gezegeni: Ay

Şanslı sayısı: 2

Renkleri: Gümüş, gri, eflatun

Şanslı günü: Pazartesi

Uğurlu taşı: İnci

Çiçekler: Nilüfer, zambak, beyaz gül

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek