3D Secure
3D Secure, elektronik ticaret işlemlerinin güvenliğinin artırılması amacıyla Visa ve MasterCard tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.
Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™logoları* bulunan sanal işyerlerinden yapılan alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır. Bu sayede hem kart sahipleri hem de üye işyerleri olası sahtekarlıklara karşı güvence altına alınır.
* Visa tarafından verilen hizmetler “Verified by Visa®“, MasterCard® tarafından verilen hizmetler ise “MasterCard®SecureCode” olarak adlandırılmaktadır.
Kart Sahipleri
Alışveriş yapacağınız web sitesi Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olsun veya olmasın, kart kullanımınız kısıtlanmaz. Bununla birlikte Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode hizmetlerine dahil olan web sitelerinden yapacağınız alışveriler ekstra güvenli olur.
Bankanız bu hizmetlere dahil ise bankanızın web sitesinden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bankanızın web sitesinden  bu hizmetlere dahil olup olmadığına dair bilgi alabilirsiniz. Bankanız bu hizmet için kendi markasını da yaratmış olabilir. Bankanızla irtibata geçerek konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
İşyerleri
“Verified by Visa® ve MasterCard® SecureCode™” isimli “güvenli internet alışverişleri” çözümleri ile sayesinde  fraud işlemlerinde azalma meydana gelirken garanti olarak ödeme yapılır. *
Chargeback’lerin azalması ile birlikte zamandan tasarruf ederken maliyetler de azalır.
Visa Avrupa tarafından Almanya, İspanya ve İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre Verified by Visa® tarafından sağlanan güvenlik internet üzerinden alışveriş yapmayan kişilerin %84’ünü alışveriş yapmaya, internet üzerinden sık alışveriş yapmayan kişilerin ise %71’ini daha fazla alışveriş yapmaya teşvik etmektedir.
Kart sahibi kayıtlı olmadığı halde bu hizmetler bankası tarafından veriliyor ise “Alışveriş Esnasında Aktivasyon” prosedürü ile kart sahibinin kaydolması talep edilir.

* Eğer kart sahibi bu hizmetlere kayıtlı değil ise işlem 3D Secure kontrolü yapılmadan tamamlanır.