SAGLIĞA İYİ GELEN, HASTALIKLARA KARŞI KORUYAN ŞİFALI VE DOĞAL TAŞLAR

Doğal taşlar yıllar boyunca toprağın bağrında kalır. Şifalı minerallerin ve evrenin pozitif enerjini üzerinde toplar. İnsan vücuduna temas ettiğinde ise buradaki negatif enerjiyi alır ve pek çok hastalığa çare olur. Doğal taşların doğru kullanımıyla tıbbın çare bulamadığı hastalıklarınıza karşı şifa bulabilirsiniz. Doğal taşlarla hem güzelliğinize güzellik katabilir hem de bedensel ve psikolojik sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Kişiliğinize ve burcunuza göre doğru taşı bulup mutlu ve huzurlu bir hayat sürebilirsiniz. Bu yazıda sadece doğal taşların faydalarına ve şifalarına dikkat çekiyorum. Bundan sonra ruhunuza ve bedeninize uygun taşı bulmak size kalmış.

santamariajewels.com

Kalp hastalıklarına iyi gelen taşlar

Öncelikle söyleyelim ki bir taşı aldığımızda onu tuzlu suda yıkamamız ve üzerindeki negatif enerjileri atmamız gerekir. Böylelikle taşı kendimize uygun hale getirebiliriz. Pozitif enerji için bu taşları sabahları kullanmamızda fayda var. Kalp için ilk önereceğimiz taş arkadaşlığı ve sevgiyi simgeleyen turkuaz. Önerilebileceğimiz diğer bir taş hangi renkten olursa olsun safir olacaktır. Kırmızı mercan kan rengine uygundur ve kalp hastalıklarına çok iyi gelir.

Ruhsal sorunlarına iyi gelen taşlar

Huzur taşı olarak da bilinen ametist kafanızı dağıtır ve bir işe yoğunlaşmanızı sağlar. Zümrüt bizi rahatlatır ve gençleştirir. Denizci taşı aquamarine size iyimserlik verir ve bunalıma girdiğiniz dönemleri daha kolay atlatmanızı sağlar.  Ayrıca bu taş eğer bir şeye bağımlı iseniz bundan kurtulmanız için size yardımcı olur. Okyanusta doğal ortamda yetişen inci ya da eğer bunu bulamazsanız ay taşı endişelerinizi giderir ve sizi rahatlatır.

Cinsel sorunlara iyi gelen taşlar

Yine ay taşı kadınların hormon bozuklularını düzeltir. Akik taşı cinsel organlarımızın sağlığı açısından önemli bir rol oynar. Yakut erkeklerin iktidarsızlık sorununu çözmede birebirdir. Zaten bu taş erkekliğin ve gücün bir simgesidir. Ayrıca bu taş psikolojik sebeplerden dolayı oluşan cinsel isteksizliği giderir. Kırmızı mercan ise tutkunun simgesidir ve kadınların cinsel isteksizliklerine ve hormon bozuklarına karşı önerilir.

Solunum sorunlarına iyi gelen taşlar

Aquamarine bronşit ve astıma karşı tavsiye edilir. Turkuaz vücuda bol oksijen sağlayarak solunum yolu sorunlarımıza karşı bir çare olur. Kalsedon solunum hastalıklarına ve soğuk algınlıklarına tavsiye edilen başka bir taştır. Topaz her türlü akciğer ve solunum sorunu için tam etkili bir çaredir. Ayrıca kullanılan ilaçların etkisini artırır. Zümrüt taşı ise astıma karşı etkili bir çözümdür. Ayrıca bu taş kekeme ve iletişim sorunlarınızı giderir.

Baş ağrısına iyi gelen taşlar

Hint kökenli lapüs lazuli taşı migren, ani baş ağrısı, kaygı durumu ve korkularda bunları gideren etkili bir çaredir. Ayrıca bu taşı fobilerimizden kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Bu taşı kolye olarak kullanılabilir. Eğer başın bir bölümünde çekilmez bir ağrı varsa toka olarak oraya konulabilir. Özellikle kadınları için önerilen kırmızı mercan baş ağrıları, kan dolaşımı, hormon bozukları için çok etkili ve uygun bir çözüm olacaktır.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek