Saç Kremi Kullanmanın Faydaları

Saçlarımız, aldığı gerek fiziksel gerekse kimyasal etkilerle fazlasıyla yıpranıyor. Sık sık yıkamak ve taramak, mevsim dolayısıyla sürekli güneşe, denize ve havuz suyuna maruz bırakmak ve özellikle ısı kullanarak şekillendirmek saçlara oldukça zarar veriyor. Bunların yanında saç boyaları, farklı renklendirmeler, perma vs. de saçlara zarar veren kimyasallar arasında sayılabilir.

Saçlarımızda saç tellerinin neminin korunmasını sağlayan, saç tellerini aşınmaya, kırılmaya ve kopmaya karşı koruyan ve saçın esnek halde kalmasına yardımcı olan pullar vardır. Yukarıda bahsettiğimiz unsurların etkisinde kalan saç zamanla yıpranır ve hasar görür. Bu hasar da saç pullarının açılmasıyla meydana gelir.

santamariajewels.com

Kullandığımız şampuanlar, saçı temizleme amacıyla bahsi geçen pulları açar. Önemle üzerinde duracağımız saç kremi ise açılan saç pullarını kapatmaya, onarmaya ve yapılandırmaya yarar.

Sürekli yıkamayla pul tabakası açılan saçlar birbirine dolaşır ve saçların taraması güçleşir. Saç kremleri en bilindik özellikleriyle, öncelikle saçları kolay taramaya yardımcı olur.

Kuru saçlar kırılmaya ve koparak dökülmeye çok uygundur. Saç kremi, saçların uçlarını nemlendirerek yeniden esneklik kazanmasını sağlar. Bu, saç uçlarının kırılmasını önler.

Dış etkenlere maruz kalan saç yıpranır ve canlı görünümünü kaybeder, matlaşır. Saçları yeniden canlandırmak için başvurulabilecek en kolay çözüm saç kremi kullanmaktır.

Özellikle yaz aylarında saçlarımıza daha fazla önem göstermeliyiz. Evet, güneşi, denizi, havuzu çok seviyoruz ve belki de zarar gelmeyecek şeyler olarak görüyoruz ancak fazla maruz kalındığında her şeyin zararı dokunabilir. Saçlarımız en çok yaz aylarında yıpranır. Tuzlu su, klor, güneş ışınları, ter… Eğer tatilinizde her gün denize ya da havuza giriyorsanız saç kreminizi her duşta kullanmanızı öneririz.

Kışın daha fazla kuruyan saçlar daha kolay elektriklenir. Bunu önlemek için yine saç kremi kullanmak en kolay çözüm olacaktır.

Mevsim ne olursa olsun sağlıklı görünmek ve canlı saçlara sahip olmak hepimizin hakkı. Canlı, güçlü ve parlak saçlar için saç kremlerini banyomuzdan eksik etmeyelim.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek