Egemenliğimiz ve Çocukluğumuz

23 Nisan 1920’de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılmasıyla halkımızın egemenliği ilan edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ruhunu yansıtan bu gün, Türk Milletinin her zaman bağımsız olacağının ve kendi geleceğini kendisinin yazacağının da bir simgesidir. Atamızın bu günü çocuklarımıza, gelecek nesillerimize armağan etmesiyle birlikte 23 Nisan’ın milli bayram olarak kutlanılmasına karar verilmiştir.

1979 yılında altı ülkenin katılımıyla birlikte bu bayram uluslararası bir boyuta taşınmıştır. Dünya’da çocuklarına bir bayram armağan eden ve bu bayramı dünyaya taşıyıp dünya çocuklarının bir arada bu günü kutlamalarına olanak veren tek ülke, Türkiye’dir.

santamariajewels.com

Her yıl kırkın üzerinde ülkeden çocuklarımız gelip, Türk çocuklarının misafirleri olarak bayram kutlamalarına katılmakta. Tarihimizi unutmamak ve unutturmamak adına, hem okullarda düzenlenen etkinliklerle hem de daha kapsamlı ve profesyonelce hazırlanmış programlarla milli bayramımızı coşku içinde kutlamaktayız.

Çocuklarımıza armağan edilmiş bir gün olsa da hepimizin bir Türk çocuğu olduğunu unutmamalı ve bayramımıza sahip çıkmalıyız.

Büyük önderimizin düşüncesinde, çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Onları korumalı, geleceğe sarsılmaz bir güvenle taşımalıyız.

Tarihimizi ve çocuklarımızı unutmadığımız daha nice 23 Nisanlara, bayramımız kutlu olsun!

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek