Evde Kolayca Hazırlayabileceğiniz 5 Güzellik Kürü

Günlük bakım ritüelini evde kolayca ve masrafsız hazırlamak şahane olurdu. Pahalı bakım maskelerinin içeriğindeki tüm maddelere hâkim olmak ne yazık ki imkânsız. Durum böyle olunca cilde doğrudan temas eden maske ve çeşitli bakım ürünlerine tam olarak güvenemiyoruz. Ama evde yapılan yüz maskeleri bazen tam olarak kurtarıcımız oluyor. Maskelerde kullanılan kimyasalların yerini doğal maddelerin alması ve bu karışımları minimum fiyatlara gerçekleştirmek bizleri cezbeden en önemli unsur haline geldi.

İşte! Evde hazırlayabileceğiniz 5 bakım maskesinin tariflerini sizler için hazırladık. Umarız keyifle deneyerek sıklıkla kullanırsınız.

santamariajewels.com

Bal ve Limon Maskesi

Sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtarıcı olarak aşina olduğumuz limon maskesiyle cildiniz derinlemesine temizlenecek ve yağ oluşumlarını önleyecektir.

Malzemeler:

Bal

Limon

Bal ve limonu maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyebilirsiniz. Etkisini hissetmek için maskeyi haftada 2 veya 3 kez yapmanızı öneriyoruz.

Deniz tuzuyla vücudu arındırma

Özellikle yaz aylarında vücudumuza direkt olarak yansıyan güneş ışınlarının yarattığı izlerden kurtulmak bizleri zorlayabiliyor. Sertleşen deriyi hafifletip yumuşatmak istediğinizde deniz tuzu mucizesini öneriyoruz.

Malzemeler:

Deniz tuzu

Bebe yağı

Malzemeleri kapalı bir kavanozda birleştirip bir gün bekletmenizi öneriyoruz. Daha sonra bekleyen karışımı vücudunuza ovuşturarak uygulayın ve 1 ya da 2 dakika bekledikten sonra yıkayın.

Cilt tonlaması için: elma sirkesi maskesi

Cildinizin renk tonunu eşitlemek ve taze ve parlak bir görünüme kavuşturmak için elma sirkesi maskesini tavsiye ediyoruz.

Malzemeler:

Bir bardak su

Bir yemek kaşığı elma sirkesi

Sirkeyle suyu karıştırarak yüzünüze uygulayın. Bu işlemi yapmadan önce yüzünüzü yıkamanızı öneriyoruz.

Cildinizin rahatlaması için: salatalık maskesi

Salatalığı cilt dostu olarak tanımlayabiliriz. Zira cildinizi hem rahatlatıyor hem de nemlendirme etkisiyle tazeleme ve eşitleme özelliklerine sahiptir.

Malzemeler:

Yarım salatalık

Bir kaşık bal

Malzemeleri maske kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüze uygulayıp yaklaşıp 20-25 dakika bekletin. Yıkama işlemini soğuk suyla yapın.

Cildi yenilemek için: Yoğurt ve Çilek Maskesi

Cildi rahatlatmak ve hücrelerin yenilenmesi için önerilen yoğurt ve çilek maskesi sayesinde taze ve ferah bir cilde sahip olacaksınız.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı süzme yoğurt

10 adet çilek

Süzme yoğurdun üzerine çilekleri ekleyerek blenderdan geçirin. Sonrasında yüzünüze kalın bir tabaka olarak uygulayın ve 15-20 dakika kadar bekleterek soğuk suyla yıkayın.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek