Her Havaya Güneş Kremi

Yalnızca bahar ve yaz aylarında, tatile giderken ve hatta sadece yaz tatilimiz boyunca kullandığımız güneş kremleri, daha doğrusu güneş ışınlarından koruyucu kremler hayatımızda ne kadar yer etmeli gelin bir bakalım.

Hava ister bulutlu ister güneşli olsun, ister bir kış günü isterse yazın kavurucu sıcağı olsun güneş kremi tenimizden eksik olmaması gereken bir üründür. Çünkü güneş ışınlarının zararları, gündüz vakti olduğu sürece bizleri etkilemektedir.

Peki, güneş koruyucusu kullanırken hangi konulara özen gösterilmelidir?

santamariajewels.com

Öncelikle cildinize uygun bir krem seçmeli ve teninize uygulamalısınız. Doktor önerisiyle bu iş kolayca hallolabilir, gelelim uygulamasına. Güneş kremini çokça kullanmanın pek bir etkisinin olmayacağı gibi bir bezelye tanesi kadar sürmenin de bir yararı olmayacaktır. Derinizin ince olduğu yerleri de düşünerek kremi uygulayıp cildinizin emmesini yeteri kadar beklerseniz dilediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür.

Vadesi dolmuş bir kremi kullanmamak, ayrı ve büyük bir önemle üstünde durmanız gereken bir nokta. Cilt denilen şey her ne kadar kişiden kişiye göre değişse de hassastır. Yani ayrı bir özen ve bakım ister. Kullanma tarihi geçmiş bir koruyucu kullanmak cildinizi korumayıp tam tersi yıpratacak ve hatta belki de başka sonuçlara yol açacaktır. Hemen her kozmetik üründe olduğu gibi güneş koruyucularının da kullanım süresi 6 aydır.

Havuza, denize girdiğinizde ya da serinlemek ya da herhangi başka bir amaç için yüzünüzü yıkadığınızda kreminizi yenilemeniz yarar sağlayacaktır. Aksi takdirde suyla yoğun bir temas halinde koruyucunuzun etkisi azalacak ve işlevi kalmayacaktır.

Bu hususlara dikkat etmek, cildinizi korumak, size iyi bir görünüm açısından olduğu gibi sağlık açısından da pek çok yarar sağlayacaktır.

Bulut, güneş, kar, su, toprak, deniz demeden her gün güneş kreminizi kullanmanızı öneririz. Sağlıklı kalmanın ve güzel görünümün bir anahtarı da cildi korumaktadır, lütfen unutmayınız.

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek