Serinleten Tarifler

Sıcak yaz günlerinde içimiz bir ferahlık istemez mi? Hem de nasıl ister… Evinizde, uzanmış kitabınızı okurken; yazlığınızda kendinizi dinlerken; deniz ya da havuz kenarında güzel esintiyi içinize çekerken; hatta işinizle meşgul olurken bile kavurucu sıcaktan biraz olsun uzaklaşmak ve ferahlamak için işte size hazırlaması kolay ve lezzetli birkaç soğuk kahve tarifi!

Vanilyalı, buzlu kahve; 1,5 tatlı kaşığı kahve, yarım tatlı kaşığı vanilya özütü, 1 su bardağı soğuk süt ve kullandığınız kadar şeker. Kahveyi, sütü, vanilyayı ve şekeri karıştırın üzerine de dilediğiniz kadar buz ekleyin. İşte, içinizi ferahlatacak kahveniz hazır.

santamariajewels.com

Nutellalı, buzlu kahve; 2 su bardağı soğuk kahve, 1,5 çay bardağı süt, 2 yemek kaşığı nutella, 1 yemek kaşığı şeker. Kahveyi, sütü ve nutellayı blendera dökün ve karıştırın. Karışımı bardağınıza alıp keyifle yudumlayabilirsiniz. (Dilediğiniz miktarda şeker ya da kahve takviyesi yapabilir ve nutella yerine dilediğiniz başka bir tatlandırıcıyı deneyebilirsiniz.)

Kahveli milkshake; 2 su bardağı soğuk süt, 1 yemek kaşığı kahve, 2 top kaymaklı ve 2 top çikolatalı dondurma (isterseniz başka dondurma çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.), 1 yemek kaşığı şeker, 5 adet buz küpü. Malzemelerin hepsini blendera koyun ve iyice karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra karışımı büyük bardaklara koyun ve beklemeden servis edin.

Rehavete düşmemek, enerjiyi yüksek tutabilmek için üç güzel tarif…

Siz de bir soğuk kahve için, sıcağın bunaltıcı etkisini anında yok edin!

WhatsApp WhatsApp - Canlı Destek